A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Latvijas skolas soma

 

"MAZĀ BRĪNUMZEME"

14. oktobrī Pļavniekkalna sākumskolā viesojās "Mazā Brīnumzeme". 4. un 5.klašu skolēniem bija iespēja darboties radošajās darbnīcās "Roboti un elektronika". Savukārt 6.klašu skolēni piedalījās sarunu darbnīcā "Kā nesabojāt savu karjeru". Pasākums notika projekta "Skolas soma" ietvaros.


filma "vecā dārza noslēpums"

25. februārī Pļavniekkalna sākumskolas skolēniem, sadarbībā ar Katlakalna Tautas namu bija iespēja noskatīties jauno latviešu ģimenes filmu “Vecā dārza noslēpums “. Filma ir klasisks stāsts ar labajiem un ļaunajiem varoņiem, kur atklājas bērnu izdoma, iesaistoties situācijas risināšanā.
Filmas demonstrēšana tika apmaksāta no biedrības “Skolas soma” līdzekļiem.

 


 

skaists ziemassvētku ieskaņas koncerts

Šodien mūsu skolā viesojās Ventiņu stāstniece Līga Reitere. Pirmo, otro un trešo klašu skolēniem bija iespēja noklausīties stāstus, kā senāk gāja budēļos, jeb masku gājienos. Skolēni uzzināja kāda nozīme bija katrai maskai. Un paši varēja iejusties masku gājiena dalībnieku lomā.
Ļoti interesanta bija klausīšanās vargāna skaņās un skaņu attēlošana kustībās.
Šī “Tradīciju stunda” notika programmas “Skolas somas” ietvaros.

 

Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā  - vairāk bildes


 

 

VENTIŅU STĀSTNIECE LĪGA REITERE

Šodien mūsu skolā viesojās Ventiņu stāstniece Līga Reitere. Pirmo, otro un trešo klašu skolēniem bija iespēja noklausīties stāstus, kā senāk gāja budēļos, jeb masku gājienos. Skolēni uzzināja kāda nozīme bija katrai maskai. Un paši varēja iejusties masku gājiena dalībnieku lomā.
Ļoti interesanta bija klausīšanās vargāna skaņās un skaņu attēlošana kustībās.
Šī “Tradīciju stunda” notika programmas “Skolas somas” ietvaros.

 

 


 

SIA "MAZĀ BRĪNUMZEME"

27.novembrī Pļavniekkalna sākumskolā viesojās SIA Mazā Brīnumzeme.
Skolēniem darbojoties radošajās darbnīcās bija iespēja attīstīt savu radošuma un sadarbības prasmes. Iepazīt dažādu radošo tehnoloģiju, profesiju un starpnozaru jomu tuvplānus: māksla, mehatronika, arhitektūra,programmēšana, modelisms, animatorika. Katrs varēja izveidot 3D maketu. Nodarbības gaitā kopīgi tika noskaidrots kādas cilvēkprasmes un iemaņas nepieciešams attīstīt, lai būtu konkurētspējīgi nākotnes profesiju tirgū.
Nodarbības notika Valsts programmas “Latvijas skolas soma “ ietvaros.

Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā  - vairāk bildes


 

100. gadi nacionālai operai un baletam

Gandrīz reizē ar Latvijas valsti savu 100. dzimšanas dienu svin arī Latvijas Nacionālā opera un balets. 3.a, 4.a un 4.b klašu skolēni devās turp, lai pamatīgi izpētītu skaisto ēku no iekšpuses - un ne tikai no skatītāju sēdvietu redzesleņķa. Kopā ar zinošajām gidēm bērni pabija gan uz skatuves, gan prezidenta ložā, iepazina mēģinājumu telpas un uzzināja, cik daudz jaunu tērpu top uz izrādēm, kas notiek orķestra bedrē, kāds izskatās milzīgais skatuves lifts un vēl daudz ko citu. Atceroties tikko nosvinēto Latvijas simtgadi, pēc ekskursijas tapa arī fotouzņēmumi pie Brīvības pieminekļa. Pasākums tika apmaksāts no “Skolas soma” līdzekļiem.

Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā  - bildes


 

Projekta “Latvijas skolas soma” pasākumi 2018./2019.m.g. I semestrī

Datums

Klases

Aktivitāte

20.11.2018.

3.b, 4.a, 4.b

Latvijas Nacionālais operas un baleta teātris – lekcija, muzejpedagoģijas nodarbība

27.11.2018.

5.a, 5.b, 6.

Radošās darbnīcas “Mazā Brīnumzeme”

11.12.2018.

1.-6.

Ziemassvētku tradīcijas folkloras kopas “Skandinieki” vadībā

13.12.2018.

1.a, 1.b, 2., 3.a

Stāstniece Līga Reitere “Tradīciju stunda”


 

"Latvijas skolas soma" atklāšnas pasākums

6.klases skolēniem š.g.  6. septembrī bija iespēja piedalīties Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja un Rīgas Dome atklāšanas pasākumā Latvijas valsts simtgades iniciatīvas „Latvijas skolas soma” Rīgā.
Skolēni, kuri izteica vēlmi piedalīties, kur pēc skolēnu ieteikuma izlozes kārtībā noteicām dalībniekus.
Pasākums iepriecināja gan skolotāju, gan skolēnus, jo bija dažādas aktivitātes., lai katrs atrastu sev interesējošo nodarbi līdz koncerta sākumam.
Skolēni par pasākumu:
“Manuprāt šis pasākums bija fantastisks! Koncerts bija ļoti, ļoti skaists. Man visvairāk patika visi tie lāzeri, apgaismojums. Viss izskatījās ļoti efektīgi. Es tiešām vēlētos vēl vienu reizi aizbraukt uz tik skaistu pasākumu!” (Ieva)
““Skolas somas” pasākums bija ļoti foršs, bija daudz radošu darbnīcu un koncerts bija pats labākais.” ( Ādams)
“Bija ļoti fantastisks pasākums, jo bija apbrīnojams koncerts, un bija jautras aktivitātes pirms koncerta. Bija padomājuši par mūsu apetīti, jo varējām paēst. Bija arī maisiņš piemiņai.” ( Emīls)
““Skolas soma” bija ļoti jauks, elpu aizraujošs pasākums. Personīgi man visvairāk patika šovs. Nelielā dāvaniņa uz krēsla pirms šova bija brīnišķīga. Izbaudīju to, ka visur apkārt bija ābolu grozi un paši āboli bija ļoti garšīgi. Ļoti patika tie puiši, kas radīja mūziku no savērtām trubām. Bija ļoti bēdīgi, kas pasākums beidzās, jo tas bija kolosāls.” (Anna)
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack