A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

Deju kolektīvs Drukāt E-pasts


Festivāls "Latvju bērni danci veda"

          31. maijā Pļavniekkalna sākumskolas deju kolektīvs „Pie Daugavas” piedalījās festivālā „Latvju bērni danci veda” Limbažos. Festivāla programmā „Goda vārtus ciemiem vēru”, kura bija veltīta Limbažu pilsētas 785 dzimšanas dienai, piedalījās 2000 dejotāju no Limbažu, Cēsu, Dobeles, Tukuma, Preiļu un Rīgas rajona.
          Rīgas rajons piedalījās ar viskuplāko dalībnieku skaitu, 700 dalībniekiem, no kuriem 100 dalībnieku bija no Ķekavas pagasta. Maziem, ņipriem PII „Ieviņa” dejotājiem šis bija pirmais lielais pasākums, kuru dejotāji izturēja godam. Laba sadarbība Pļavniekkalna sākumskolas deju kolektīvam „Pie Daugavas” ir izveidojusies ar Ķekavas kultūras nama deju kolektīvu „Daina”.
         Lielais karstums un saspringtais dienas grafiks nebija par traucēkli bērniem piedalīties arī piedāvātajās atrakcijās „Limpopo” piepūšamajās atrakcijās, velokartingā un citās sportiskajās aktivitātēs.
          Gods kam gods, gājienā dalībniekus sveikt ar gavilēm un uzslavām par skaistajiem tērpiem un brašajiem dejotājiem bija sanākuši ļoti daudz limbažnieku. Koncertā, Limbažu Jaunatnes parkā brīvu, sēdvietu nebija.
          Festivāla programmā, visu rajonu programmas bija interesantas, labi pārdomātas, gan Cēsu rajona „Rudzu vārpa”, Tukuma rajona „Riņķa danči”, Limbažu rajona „Paldies saku ciemiņiem”. Rīgas rajona programma „Uz dālderi danci griežu”, kura tapa divu gadu laikā sadarbībā ar horeogrāfi Baibu Šteinu un komponistu Raimondu Paulu, visi klātesošie noskatījās ar sevišķu interesi.
          Skolas deju kolektīvs „Pie Daugavas”, „Ieviņa”, „Daina” ir piedalījušies festivālā „Latvju bērni danci veda” Cēsīs, Bauskā, Tukumā, Kuldīgā, Talsos, Saldū, Valkā, Ogrē, Dzintaru koncertzālē.
Tas ir liels rūdījums bērniem ne tikai labi nodejot, bet prast uzvesties, ievērot festivāla dalībnieku iekšējās kārtības noteikumus, nepazust milzīgajā ļaužu pūlī. Bērni godam to izpildīja.
          Katru gadu festivālā līdzās saviem skolas dejotājiem ir skolas direktore Agita Baltmane un bērnu vecāki. Tas ļoti saliedē bērnus, vecākus, skolu. Bez tā šodien nav iespējams iedomāties darbu skolā, darbu ar skolas audzēkņiem.
          Saulainu, darbīgu vasaru treniņnometnēs, dārzos, pie vecākiem un vecvecākiem vēlot!

  Rīgas rajona PII deju kolektīvu MA vadītāja,
deju kolektīvu „Pie Daugavas”, „Ieviņa”, „Daina” vadītāja
Daina Marija Zozuļa

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack