A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

2017. / 2018. mācību gads Drukāt E-pasts

 

Dar' man, tēvis pastaliņas,
Pērc man staltu cepurīt;
Šuj man svārkus māmuliņa:
Skolā iet(i) man gribas.                                                                                                                                        

(Auseklis)

 


“BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA 2017”


“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017” noslēgusies arī mūsu skolā.
Mūsu skolas 35 mazo ekspertu vērtējums!
Grupā “5+” uzvarētāja grāmata ir M.Bonds “Pasaka par peļu pili”.
Grupā “9+” uzvarētāja grāmata ir Ž.Kuponss “Uzrodas Flata kungs”.
Grupā “11+” uzvarētāja grāmata ir M.Rungulis, K.Brekte “Pastaiga mirušo valstībā”.

Paldies mazajiem ekspertiem, kas piedalījās un aizpildīja anketas!


 


SPORTA SACENSĪBĀS "TAUTAS BUMBA" 1. VIETA


Apsveicam zēnu komandu ar izcīnīto 1. vietu Starpnovadu skolu sporta sacensībās "Tautas bumba". Malači!
6.februārī komanda dosies uz Zemgales reģiona sacensībām "Tautas bumba." Turēsim īkšķus! APTAUJA PAR SKOLĒNU PĀRVADĀJUMIEM NOVADĀ


Cienījamie vecāki!

Aicinājums piedalīties aptaujā par skolēnu pārvadājumiem novadā.

Informācija par aptauju un anketa atrodama:

http://kekava.lv/pub/index.php?id=150&gid=1&lid=10998

Aptauja turpinās līdz 18.decembrim.


 ANGĻU VALODAS NEDĒĻA

No 27.novembra līdz 1.decembrim skolā norisinājās angļu valodas nedēļa, kuras laikā katrai klasei bija iespēja uzzināt daudz jauna par izvēlētajām tēmām, kā arī sagatavot prezentāciju angļu valodas nedēļas noslēgumam, lai parādītu spilgtāko, kas apgūts šīs nedēļas ietvaros.

Paldies visiem par aktīvu piedalīšanos!

Angļu valodas skolotāja Kristīne

 


vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmāKOMPETENČU PIEEJA MĀCĪBU SATURĀ

"Mūsdienu pasauli raksturo globalizācija, strauja informācijas tehnoloģiju attīstība un vērtību daudzveidība"-skola 2030. Sākot ar 2018./2019.m.g. skolās un pirmsskolās Latvijā tiks sākta pakāpeniska pāreja uz "Kompetenču pieeja mācību saturā" - pašizziņa un pašvadība, domāšana un radošums, sadarbība un līdzdalība, digitālā pratība. Arī mēs, 3.a un 3.b klases skolēni, kopā ar skolotājām, divas dienas izvēlējāmies pamainīt ierasto kārtību. Pirmajā dienā klausījāmies skolēnu stāstījumā par izlasītajām grāmatām. Strādājām pāros un grupās. Skolēni iejutās žurnālistu lomās, diskutēja, uzklausot un pieņemot grupas kopīgu viedokli. Otrajā dienā devāmies uz sporta zāli, kur notika grupu prezentācija- reklāmas veidošana. Tika izveidota arī skolēnu ekspertu grupa, kuras uzdevums bija noklausīties grupu prezentācijas par izlasīto grāmatu un sniegt nelielu ziņojumu par skolēnu uzstāšanos. No malas vērojot un klausoties skolēnu stāstījumā, pārliecinājāmies, ka kopīgs darbs mūs spēj apvienot, iedvesmot uz radošu un atraktīvu darbību.

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmāSKOLĀ NOTIKA GLOBĀLĀS IZGLĪTĪBAS NEDĒĻAI VELTĪTAS STUNDAS

Laika posmā no 20. līdz 27.novembrim mūsu skolā notika Globālās Izglītības nedēļai veltītas stundas, kurās 5. un 6.klases skolēni tikās ar brīvprātīgo no Turcijas, kura iepazīstināja skolēnus ar brīvprātīgo darbu un tā daudzajiem mērķiem.
Skolēniem bija iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus gan saistītus ar brīvprātīgo darbu, gan ceļošanu, izglītību un brīvā laika aktivitātēm.

Paldies par šo iespēju biedrībai NGO "Solis Tuvāk".
Angļu valodas skolotāja Kristīne.

 

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmāMUZEJS "STŪRA MĀJA"

24.novembrī 5.un 6.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz muzeju "Stūra māja" ,lai uzzinātu daļu no mūsu vēstures.
Skolēni ar aizrautību klausījās gida stāstījumā un uzdeva dažādus jautājumus.
Paldies par šo iespēju biedrībai NGO "Solis Tuvāk".

 

 

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā


 

SVEICIENS SVĒTKOS LATVIJAI!

 


 

video šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook(ā)

 
Svinīgais pasākums, kas veltīts Latvijai

 

 


vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā


 

AGNESE NAZARECA AR " SALDO NAŠĶU" MEISTARKLASE

14.novembrī mūsu skolā viesojās Agnese Nazareca ar " Saldo našķu" meistarklasi. Skolēniem tika stāstīts par veselīga dzīvesveida nozīmi ikdienā. Aktīva un radoša darbošanās, palīdzēja nostiprināt zināšanas par veselību. Skolēniem bija iespēja iejusties konditora profesijā, kā arī radīt veselīgus un gardus našķus no mūsu Latvijas lauku un mežu ārēm.

 

 


vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā


 

3.KLASES ČAKLĀKIE PIEDALĪJĀS MARGARITAS STĀRASTES LITERĀRAJĀ KONKURSĀ


Septembra mēnesī 3.a un 3.b klases čaklākie skolēni piedalījās Margaritas Stārastes literārajā konkursā. Konkursā piedalījās 250 bērnu ar radošiem darbiem. Darbu autori pātstāvēja gan visus Latvijas novadus, gan arī latviešu skolas Eiropā. Esam saņēmuši vēstuli no žūrijas komisijas priekšsēdētājas, rakstnieces Evijas Gulbes :" Žūrija ilgstošās diskusijās ar lielām pūlēm atrada viņuprāt vislabākos darbus. Lai gan jūs neiekļuvāt godalgoto skaitā, nosūtu īpašus sveicienus no Latvijas Nacionālās Bibliotēkas un apgāda "Zvaigzne ABC"". Šodien, saņemot sveicienus, skolēnu prieks un pārsteigums bija neizmērojams.

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

SKOLĒNI NO SVECĪTĒM VEIDOJA LATVJU ZĪMES

Lai kliedētu rudens tumsu un sasildītu mūsu sirdis un prātus, atceroties cīņās par brīvību kritušos, ļaudis 11.novembrī savu mājokļu logos iededz svecītes.
Pļavniekkalna sākumskolas skolēni no savām iedegtajām svecītēm veidoja latvju zīmes.
Dieva zīme – Dieviņš stāv mums klāt un mūs sargā.
Zalkša zīme – gudrības simbols.
Auseklītis – maģiskā zīme, gaismas uzvara pār tumsu. Zvaigžņu sega naktī sargā gulētāju dvēselītes.

 

 

 

 

video šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook(ā)LATVIEŠU VALODAS NEDĒĻA

No 30.oktobra līdz 3.novembrim skolā norisinājās Latviešu valodas nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros skolēni iepazinās ar latviešu tautas teikām, pasakām, veidoja krustvārdu mīklas, skaisti rakstīja un prezentēja savu veikumu.
DVIJ Dz.Medne

 

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

ATPŪTAS KOMPLEKSĀ "MIĶELIS"

27.septembrī kopīgi aizrautīgā piedzīvojumā devās 3.a un 3.b klases. Ciemojāmies Bauskas pusē, atpūtas kompleksā "Miķelis". Iepazinām senatnīgo Zemgales zemnieku dzīvi - darbus rijā, klētī, 250 gadus senajā dzīvojamā ēkā iepazinām kalpu un saimnieku tā laika ikdienu, darbus smēdē. Ar sajūsmu aplūkojām Motormuzejā izvietotās automašīnas. Gardā maltīte pie Mūsas upes, mums deva spēkus komandas saliedēšanas spēlei "Kas meklē, tas atrod". Priecīgi un bezgala laimīgi, atgriezāmies mājās.

 

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

STARPNOVADU SKOLU SPORTA SACENSĪBAS "TAUTAS BUMBA"

Apsveicam!

Zēniem-1. vieta
Komandā startēja-Andris Mauriņš, Kristaps Romanovs, Andris Jansons, Kristers Bērziņš,
Toms Čerņa, Reinis Melgailis, Markuss Prodnieks, Ansis un Jēkabs Vītiņi.
Meitenēm-6. vieta
Komandā startēja-Evija Balode, Loreta Siliņa, Marta Tarvāne, Jana Laizāne, Laura Vilgute,
Tīna Liepiņa, Kate Grīna, Ilaida Jalčinere, Beāte Millere.
07.02.2017. braucam aizstāvēt skolas godu Zemgales reģiona skolu sacensībās “Tautas bumba”

Skolotāja Ina

http://salaspilssportaskola.lv/


 


 

VALODU NEDĒĻA SKOLĀ

Valodu nedēļas ietvaros skolēni ar mācību priekšmetu skolotājiem izstrādās darbus vairākās  valodās –  angļu, latviešu, vācu un krievu – tā attīstot un pilveidojot savas valodu prasmes un zināšanas par tautas tradīcijām. Prezentācijās skolēni rādīs nedēļas ietvaros veidotos darbus.
Pirmdiena.   Lasītprasme.
Otrdiena.    Rakstītprasme.
Trešdiena.   Domāšana.
Ceturtdiena. Uzstāšanās prasmes.
Piektdiena. Darbu prezentācija.
Latviešu valodas nedēļa 30.10.-04.11.
Angļu valodas nedēļa 27.11.-2.12.
Krievu valodas nedēļa 15.01.-19.01.
Vācu valodas nedēļa 05.02.-09.02.
Skolas aministrācija


 


 

OLIMPISKĀ DIENA 2017

Olimpiskā diena sākās ar rīta vingrošanu pie skolas sporta zāles. Pēc skolēnu vēlēšanās vingrošanas kompleksu atkārtojām divas reizes. Pie mums ciemojās un ar mums kopā vingroja LSFP jurists Māris Liepiņš un Olimpiskās čempiones kamaniņu braucējas Maija Tīruma un Elīza Caune.
Bija interesantas sarunas, autogrāfi un, protams, dāvaniņas.
Visi skrējām arī olimpisko skrējienu ar dažiem āķīgiem uzdevumiem, kurā noskaidrojām mūsu skolas ātrākos, atjautīgākos puišus un meitenes.
Noslēgumā spēle “Tautas bumba”.

Sporta skolotāja Ina Krolle

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

PIEDZĪVOJUMA SKRĒJIENs

Pļavniekkalna sākumskolas 5. un 6. klases skolēni 22. septembrī piedalījās Ķekavas novada skolu kausa "Piedzīvojuma skrējienā". Skrējiens bija ar dažādiem šķēršļiem un izturības uzdevumiem.
Skolēni ar aizrautību devās trasē, atbalstīja viens otru. Finišējot skolēni bija gatavi skriet otro reizi.
Paldies Ķekavas novada sporta aģentūrai par šo aizraujošo piedzīvojumu!
Esam gandarītas par savu skolēnu veikumu!
5. un 6. klases audzinātājas Inga un Marina

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

SPORTA DEJU NODARBĪBAS

Sporta deju nodarbības gaida jaunus dejotājus no 1.-6.klases. Nodarbības notiek otrdienās un ceturtdienās skolas sporta zālē no plkst. 15:30 – 16:20. Sporta deju treneris Uldis Tomass Šimens.

 


 

KOPĀ AR LATVIJAS BMX ČEMPIONU KRISTAPU EZĪTI

Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra , 21. septembrī , rīkoja skolēniem tikšanos ar vairākkārtējo Latvijas BMX čempionu Kristapu Ezīti. Skolēniem bija iespēja izmēģināt īstus BMX. Paldies Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūrai!

 


 

Mācību trauksme!

2017.gada 14.septembrī Pļavniekkalna sākumskolā tika organizēta mācību trauksme, lai pilnveidotu zināšanas un praktiskās rīcības trauksmes gadījumā, kad nepieciešama skolēnu un personāla evakuācija no telpām. Mācību trauksmes laikā tika pārbaudīta prasme iziet pa plānoto evakuācijas ceļu.
Skolēnu evakuācija notika organizēti un ātri.
Skolas administrācija

 


 

PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLAS 2016./2017.M.G. BEIDZĒJI MĀCĪBAS TURPINA:

 

 

 


 

 

ZINĪBU DIENA PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLĀ.

 

vairāk bildes šeit - Pļavniekkalna sākumskolas facebook albūmā

 


 

MŪSU SKOLAS SKOLOTĀJAS - FANTASTISKAS!

Mūsu skolas skolotāji radoši, čakli un neatlaidīgi gatavojušies Zinību dienai.
Paldies par ieguldīto darbu! Jūs esat fantastiskas!

Skolas direktore

 


 

 


 

 


 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack